Asia Seuta
Format Factory ile video kesme, video birleştirme, altyazı gömme işlemleri - Baskı Önizleme

+- Asia Seuta (http://www.asiaseuta.com)
+-- Forum: Asia Seuta Hakkında (http://www.asiaseuta.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Yönetici Dersler (http://www.asiaseuta.com/forumdisplay.php?fid=3412)
+--- Konu Başlığı: Format Factory ile video kesme, video birleştirme, altyazı gömme işlemleri (/showthread.php?tid=5378)

Sayfalar: 1 2

Format Factory ile video kesme, video birleştirme, altyazı gömme işlemleri - seuta - 2012.04.09

Format Factory ile video kesme, video birleştirme, altyazı gömme işlemleri

NOT: ALINTIDIR...

arkadaşlar ben videolarımı keserken,birşetirmek isterken,altyazı gömerken,bir videoyu mp3 e cevirmek isterken ve daha bir çok işlem için format factory i kullanıyorum.Kullanımı çok kolay.Size kendi anlatımımla video kesme işlemini anlatacağım. Programı indirmek için tıkla...

FORMAT FACTORY İLE VİDEO KESME İŞLEMİ

1)öncelikle programı açtığımızda resimdeki gibi bir ekran çıkacak karşımıza.İşaretlediğim yere tıklayalım.

2)Çıkan sayfada yine işaretlediğim yere tıklayalım ve işlem yapacağımız dosyayı seçelim.

3)Dosyamız seçtiğimizde kırmızı renkle işaretlediğim yerdeki gibi videomuz görünür.Hemen ardından pembe renkle işaretlediğim yere tıklayalım.

4)Videonun nerden kesilip nerde biteceğini belirlemek için başlangıç ve bitiş zamanlarını ayarlayalım.
Videoda aynı anda ekranda oynatıcı oldugundan kotrol edipte kesebiliriz.Sonrada sağ üst köşedeki "tamam"a 2 kere tıklayalım.

5)Çıkan sayfada 1 numaralı işaretlediğim" başla tuşuna basılır ve işlem başlamış olur.Kesme işlemi bittiğinde zaten uyarısı verir.
kesilen videoyu 2 numaralı işaretlediğim yere tıklayarak bulabilirsiniz.İşte bu kadar.

FORMAT FACTORY İLE FİLME ALT YAZI GÖMME İŞLEMİ

1)İlk olarak programımızı açıyoruz.Ve işaretlediğim yere tıklıyoruz.

2)Yine işaretlediğim çıktı ayarı yazan yere tıklıyoruz.
3)Kırmızı renkle işaretlediğim yere tıklıyoruz.(Yanlız suna dikkat edelim ki filmle alt yazı aynı klasörün içinde ve aynı isimde olsunlar.)

4)Açılan sayfada işaretlediğim yere tılayarak altyazımızı seçiyoruz.

5)Yaptığımız işlemlerden sonra resimdeki kırmızı renkli yer gibi olacak.Eğer istersek hemen altındaki kutucuktan altyazı boyutunu,dilini de ayarlayabiliriz.Son olarak ta tamam a basıyoruz.

6)Açılan sayfada işaretli yerden filmimizi seçiyoruz. ve yine tamam a basıyoruz.

7)Çıkan sayfada 1 numaralı işaretlediğim" başla tuşuna basılır ve işlem başlamış olur.Gömme işlemi bittiğinde zaten uyarısı verir.
gömülen filmi 2 numaralı işaretlediğim yere tıklayarak bulabilirsiniz.İşte bu kadar.

FORMAT FACTORY İLE VİDEO BİRLEŞTİRME İŞLEMİ

1)öncelikle programı açtığımızda resimdeki gibi bir ekran çıkacak karşımıza.İşaretlediğim yere tıklayalım.

2)Çıkan sayfada yine işaretlediğim yere tıklayalım ve işlem yapacağımız dosyayı seçelim.

3)Yine numaralandırarak işaretlediğim yerlere tıklayıp birleştireceğimiz videolarımızı seçiyoruz ve tamam a basıyoruz.

4)Çıkan sayfada işaretlediğim yere basarak işlemi başlatıp çıktı klasöründende biten işlemimize bakıyoruz.

RE: Format Factory ile video kesme, video birleştirme, altyazı gömme işlemleri - jungi - 2012.04.10

ooo ben de bu programı kullanıyorum Smile bi arkadaş önermişti. Altyazı gömme yapabildiğini bilmiyodum. ordaki media info ne işe yarıyo bi onu çözemedim

RE: Format Factory ile video kesme, video birleştirme, altyazı gömme işlemleri - seuta - 2012.04.10

valla benimde hala çözemediğim yerler var Smile Smile

RE: Format Factory ile video kesme, video birleştirme, altyazı gömme işlemleri - jungi - 2012.04.10

(2012.04.10, Saat: 12:29 AM)şirine Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  valla benimde hala çözemediğim yerler var Smile Smile

altyazı gömerken süreyi falan sen ayarlamıyosun di mi o kendi ayarlıyo eğer öyleyse çok iyi Smile

RE: Format Factory ile video kesme, video birleştirme, altyazı gömme işlemleri - seuta - 2012.04.10

(2012.04.10, Saat: 12:31 AM)jungi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  
(2012.04.10, Saat: 12:29 AM)şirine Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  valla benimde hala çözemediğim yerler var Smile Smile

altyazı gömerken süreyi falan sen ayarlamıyosun di mi o kendi ayarlıyo eğer öyleyse çok iyi Smile

yok canım yaa belli başlı ayarları var onları resimde göstermemiş mi acaba arkadaş???
neyse olmadı ben onu elle yazarım en kısa zamanda Wink

Alıntı:yok canım yaa belli başlı ayarları var onları resimde göstermemiş mi acaba arkadaş???
neyse olmadı ben onu elle yazarım en kısa zamanda Wink

hadi yaa neyse cnm en azından diğer programlardan daha az uğraş verici Smile

RE: Format Factory ile video kesme, video birleştirme, altyazı gömme işlemleri - namikase - 2012.04.10

bu giriş için iyi ancak tam fansub için MeGUI unutma şirin Smile

RE: Format Factory ile video kesme, video birleştirme, altyazı gömme işlemleri - seutaseuta - 2012.04.10

ben bir kere denedim altyaziyi olmamisti daha dogrusu videonun altina kaymistiSmile tesekkurler konu iciinn :)

RE: Format Factory ile video kesme, video birleştirme, altyazı gömme işlemleri - samyeli - 2012.04.10

şirine yeneteklerin yavaş yavai ortaya çıkıyor teşekkürler

haklısın abi aslında senin bana gösterdiğin ayarlarda yapmak lazım ama kendim resim işini halledemedim o yüzden resimler alıntı Wink
saol deryamm :)
aa neden elifim kolay aslında yaa Wink